Ferniseringer

Se billeder fra ferniseringer

Klik på et billede og se alle billeder i stort format som diasserie

23. november - 10. december 2023


Erik Linow

(malerier)


Tlf.: 26 22 54 06

Mail: elinow@tunet.dk


www.linow.dk

Lone Birgitte Bavnhøj

(Raku-damer)


Tlf.: 23 42 50 07

Mail: i.bavnhoej@gmail.com

26. oktober - 12. november 2023


Ida Højer Borup

(malerier)


Tlf.: 24 60 75 06

Mail: ida@ibh-art.dk


www.lbh-art.dk

Pia Kirkegaard

(vævning)


Tlf.: 26 33 24 84

Mail: p.kirkegaard@hotmail.dk


www.textum.dk

7. - 24. september 2023


Christina Kjelsmark

(malerier)

Tlf.: 51 21 32 15

Mail: info@artacademy.dk


www.christinakjelsmark.dk

Bente Stæhr

(Skulpturer, skæve huse, fantasisøjler)

Tlf.: 40 73 68 08

Mail: bentestaehr@gmail.com


www.galleristaehr.dk

20. april - 7. maj 2023


Ole Kildegaard

(malerier)

Tlf.: 61 54 36 74

Mail: kildegaardole@gmail.com

Jens Stobberup

(Bronzefigurer og sten)

Tlf.: 21 42 17 35

Mail: jens@stobberup.dk

16. marts - 2. april 2023


Jenny Nørgaard

(gummi- og læderting)

Tlf.: 97 85 54 91

Mail: jennynoergaard@hotmail.com

Niels Chr. Kirkegaard

(Malerier)

Tlf.: 30 68 24 06

Mail: nygade4@outlook.dk

17. november - 4. december 2022


Hanna Brage Michelsen

(Malerier og tegninger)

Tlf.: 61 46 61 95

Mail: hannabragemichelsen@yahoo.dk

Johannes Kristensen

(Glaskunst)

Tlf.: 20 27 89 66

Mail: nygade4@outlook.dk

6.  - 23. oktober 2022


Lars Bollerslev

(Malerier)

Tlf.: 50 45 62 46

Mail: kontakt@larsbollerslev.dk

https://larsbollerslev.dk

Erik Smed

(Stenskulpturer)

Tlf.: 40 42 78 93

Mail: smed@ferringby.dk

25. august - 11. september 2022


Bodil Jørgensen

(Malerier og decoupagekrukker)

Tlf.: 21 70 48 33

Mail: tulle3@pc.dk

28. april - 15. maj 2022


Anders Toft

(Malerier og keramik)

Tlf.: 25 38 13 47

Mail: atoft@gmail.com

17. marts - 3. april 2022

Henriette Fabricius

(Malerier)

Tlf.: 40 97 12 77

Mail: mail@fabart.dk

http://www.fabart.dk

Holger Mosekjær

(Skåle og fade)

Tlf.: 23 96 41 99

Mail: holgermosekjaer@live.dk

18. november - 5. december 2021


Preben Beck

(Malerier)

Tlf.: 20 33 06 78

Mail: pbeck@post10.tele.dk

Ulla Troelsen

(Julesten)

Tlf.: 30 29 89 55

Mail: u.troelsen@gmail.com

Maria Troelsen

(Julestjerner/-kugler)

Tlf.: 61 27 89 55

Mail: maria.troelsen98@gmail.com

30. september - 17. oktober 2021


Niels-Aage Nielsen

(Malerier)

Tlf.: 24 60 25 06

Mail: naan@dadlnet.dk

Anders Toft

(Keramik)

Tlf.: 25 38 13 47

Mail: atoft29@gmail.com

2. september - 19. september 2021


Ketty Dahl

(Malerier)

Tlf.: 61747745

Mail: ketdahl@yahoo.dk

www.moldahlgaard.dk

Dorte Hundevad

(Keramik)

Tlf.: 51719918

Mail: dshundevad@gmail.com

12. august - 29. august 2021


Jette Blicher Buch, Thyregod

(Malerier)

Tlf.: 22947300

Mail: jette@blicherart.dk

www.blicherart.dk 

Lise Lotte Lauridsen, Viby J.

(Keramik og andet)

Tlf.: 61419751

Mail: llla1204@gmail.com

www.makværk.dk 

24. april - 9. maj 2021


Else Friis, Bogense

(Malerier)

Tlf.: 26824788

Mail: mail@elsefriis.dk

Jørn Anderson, Bogense

(Trævarer/-skåle)

Tlf.: 26824788

Mail: mail@elsefriis.dk 

8. – 25. oktober 2020


Betty Sofie Nielsen, Strib

(Malerier, keramikkrukker)

Tlf.: 30126105

Mail: bettynielsen@gmailmail.com

Karen Wittrup, Herning

(Drivtømmer- og stenkunst)

Tlf.: 40777898

Mail: karen@tmbs.dk 

3. – 20. september 2020


Lise Jensen, Vadum

(Malerier, smykker, keramik)

Tlf.: 60878740

Mail: inge.lise.jensen@hotmail.com

21. november – 8. december 2019


Jens Frederik Rasmussen, Herning

(Malerier)

Tlf.: 30640753

Mail: jensfrederikrasmussen@gmail.com

Steen Kristensen, Vemb

(Dekupørsav)

Tlf.: 22280565

Mail: lykkesten@privat.dk 

24. oktober – 10. november 2019


Inge Thøgersen, Viby J.

(Malerier)

Tlf.: 40203280

Mail: ingetho@gmail.com

Herluf Dahl, Struer

(Fra skrot til kunst)

Tlf.: 97861885

Mail: khdahl@post.tele.dk


22. august – 22. september 2019


Kunstner: Marinus Jonutis, Litauen

                   (Malerier, skulpturer)

                   Co. Anni Asp

                   Tlf. 30579826

                   Mail: mail@annieasp.dk

Billeder fra Kunstforeningen Trehøje:

  • d. 22. august 2019:
    • fernisering
    • 25 års jubilæum


2. maj – 19. maj 2019


Daina Vangaite Belzakiene, Litauen

(Keramik, brugskunst)

Co. Henny Sidelmann

Tlf.: 22567857

Mail: henny@post9.tele.dk

Doris Marager, Viborg

(Malerier)

Tlf.: 24456510

Mail: dorismarager@icloud.com

7. marts – 24. marts 2019


Mir Bredberg Weber, Glamsbjerg

(Malerier)

Tlf.: 60620172

Mail: mirweber@hotmail.com

Holger Mosekjær Madsen, Vildbjerg

(Træskåle mv.)

Tlf.: 23964199

Mail: holgermosekjaer@live.dk


22. november – 9. december 2018


Peter Witt, Helsinge

(Malerier)

Tlf.: 27 20 18 65

Mail: landskabsmaleren@outlook.dk


Helge Voldbjerg, Hedehusene

(Skulpturer)

Tlf.: 21 69 38 76

Mail: helge@voldbjerg.dk

25. oktober - 11. november 2018


Kirstine Ørts Thingstrup, Vemb

(malerier)

Tlf.: 24 93 12 45

Mail: kirstineoerts@hotmail.com

Johannes Kristensen, Vildbjerg

(tiffany)

Tlf.: 20 27 89 66

Mail: nygade4@outlook.dk